آران و بیدگل دومین صادرکننده فرش ماشینی جهان

رئیس هیأت‌مدیره شهرک صنعتی صباحی آران و بیدگل گفت: آران و بیدگل بزرگ‌ترین صادرکننده فرش ماشینی جهان بعد از شهر غازی ترکیه است لذا در تلاشیم اولین جشنواره ملی فرش را در آران و بیدگل مهد شرکت‌های فرش صنعتی برگزار کنیم. رئیس هیأت‌مدیره شهرک صنعتی صباحی آران و بیدگل گفت: آران و بیدگل بزرگ‌ترین صادرکننده فرش ماشینی جهان بعد از شهر غازی ترکیه است لذا در تلاشیم اولین جشنواره ملی فرش را در آران و بیدگل مهد شرکت‌های فرش صنعتی برگزار کنیم.

عبدالرحیم مفیدی اظهار کرد: تولید بیش از ۴۵ میلیون مترمربع فرش در سال و داشتن بیش از ۷۰۰ شرکت بزرگ و کوچک تولید فرش ماشینی گوشه‌ای از خدمات این شهرستان به اقتصاد و صادرات کشور است.

وی افزود: باوجود همه مشکلات و دشواری‌ها، تولیدات این شرکت‌ها اقتصاد شهرستان را رونق داده و به اشتغال کمک شایانی کرده است لذا درصدد هستیم اولین جشنواره ملی فرش را برگزار کنیم.

رئیس هیأت‌مدیره شهرک صنعتی صباحی آران و بیدگل به اهداف برگزاری جشنواره اشاره کرد و گفت: هدف اول توسعه و رشد صنعت فرش در شهرستان و معرفی آران و بیدگل به‌عنوان قطب تولید فرش ماشینی و آمادگی برای برپایی نمایشگاه بین‌المللی فرش است.

مفیدی با اشاره به صادرات فرش آران و بیدگل به بازارهای هدف به‌خصوص آسیا و اروپا گفت: بازار فرش‌های بیشتر کشورهای آسیا است و تعاملات خوبی با اروپا برقرار کرده‌ایم و امیدواریم صادراتمان به این قاره نیز افزایش پیدا کند.

وی به جشنواره ملی تعاونی‌های برتر صادراتی کشور اشاره کرد و گفت: شرکت تعاونی فرش آران و بیدگل در سال جاری با صادرات فرش به ارزش تقریبی ۶۰ میلیون دلار مقام دوم تعاونی‌های برتر کشور را در بخش صادرات به دست آورد و آران و بیدگل به‌عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی معرفی شد و امیدواریم مسئولان نیم‌نگاهی به صنعت خصوصی فرش شهرستان داشته باشند.

بالا

X
preloader