فرش همدان متولی پیگیر و دلسوز ندارد
0
شستن فرش و قالی

یک تولیدکننده فرش در استان همدان گفت:‌ متأسفانه فرش در استان همدان با وجود قدمت و سابقه‌ای که دارد مورد توجه مسؤولان و نمایندگان مجلس قرار ندارد.

حمیدرضا فروزان‌احسن امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه بی‌توجهی به فرش همدان در حالی رخ می‌دهد که آوازه فرش همدان در دنیا از قم و تبریز بیشتر است، اظهار کرد:‌ امروز بافندگان قالی در استان همدان به بافنده فرش‌های قم و تبریز تبدیل شده‌اند و مسؤولان و نمایندگان استان‌های دیگر هم با جدیت پیشرفت این کار را دنبال می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در استان همدان مسؤولان و یا نمایندگان مجلس توجه به هنرصنعت قالیبافی و توسعه صادرات آن را دنبال نمی‌کنند، افزود: برای قالیبافی در حوزه اخذ تسهیلات با موانع بسیاری مواجه هستیم و تجار استان نیز بیشتر به صادرات فرش کهنه علاقه دارند.

این تولیدکننده فرش با بیان اینکه فرش مهربان، جوزان و سایر مناطق استان در جهان شهره بودند، تصریح کرد: امروز فرش استان به فراموشی سپرده شده و اگر بخواهیم اقدامی در این حوزه انجام دهیم با موانع بسیاری برخورد می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه تولید فرش در استان فرسایشی شده و به همین دلیل کمتر افرادی این اصل مهم را دنبال می‌کنند، ادامه داد: امروز تنها تولید تابلوفرش در همدان دنبال می‌شود که کمکی به صنعت قالیبافی در همدان نخواهد کرد.

فروزان‌احسن خاطرنشان کرد:‌از مسؤولان ارشد استان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و تجار بزرگ فرش در استان همدان تقاضا داریم به داد فرش همدان برسند.

وی تأکید کرد: احیای نقشه فرش همدان، تولید و صادرات آن مطابق سلیقه روز دنیا نیاز به هم افزایی و تشریک مساعی بین مسؤولان، نمایندگان و تجار استان همدان دارد.

بالا

X
preloader